
Зміст
I. Історія веб-хостингу
II. Що таке веб-хостинг і навіщо він мені потрібен?
III. Що таке власний домен?
IV. Що означає створювати контент для свого сайту?
V. Поглиблене вивчення
VI. Індексація сайту в пошукових системах
VII. Типи веб-хостингу та правильний вибір
VIII. Важливість кібербезпеки
IX. Резервне копіювання та відновлення для сайтів
Веб-хостинг - це послуга, яка вам потрібна, коли ви хочете запустити онлайн-сайт. Це послуга, що надається компаніям та фізичним особам, яка забезпечує необхідну основу для публікації веб-сайту в Інтернеті. Коротко кажучи, постачальник послуг веб-хостингу пропонує клієнту місце на виділеному або віртуальному сервері, підключеному для зберігання використовуваних даних. Зазвичай цей сервер розміщується в дата-центрі. У випадку з Hostico, сервери розміщені в дата-центрі GTS Telecom у Бухаресті, Румунія.
В більшості випадків, постачальник послуг надає кожному сайту унікальне доменне ім'я в Інтернеті, а клієнт також отримує як місце для зберігання сайту, так і налаштовані адреси електронної пошти, разом з доступом до багатьох інших послуг.
Є кілька варіантів веб-хостингу. Перший - це безкоштовний варіант, який пропонується через платформи, такі як WordPress та Blogspot, наприклад. Хоча вони безкоштовні, у них багато обмежень. Користувач не може налаштовувати вигляд або інші функції за межами обмежень, встановлених платформами.
Потім є спільний веб-хостинг, що означає, що сайт розташований на сервері, який підтримує кілька сайтів. Цей тип хостингу не є безкоштовним, період оплати може бути місячним, квартальним, піврічним або річним в залежності від постачальника та обраного рішення. Цей тип хостингу є кращим за попередній, оскільки він пропонує можливість налаштування та запуску широкого спектра додатків.
Не в останню чергу, існує хостинг Cloud VPS, який виділяє приватний віртуальний сервер клієнту. Цей тип хостингу рекомендується сайтам з інтенсивним трафіком і/або деяким спеціалізованим застосункам. Для отримання більш детальної інформації про хостинг VPS, перейдіть на сторінку про Cloud VPS.
Hostico пропонує безкоштовні SSL сертифікати кожному клієнту для забезпечення захищеного з'єднання між веб-додатками та користувачами. Google, найбільша пошукова система у світі, віддає перевагу наявності SSL сертифікатів, надаючи вищу оцінку та вищу позицію у своїй пошуковій системі. Іншими словами, Google віддає перевагу сайтам, які забезпечують безпеку цих з'єднань.
I. Історія веб-хостингу

У 1969 році Томас Меррілл та Лоуренс Робертс створили першу комп'ютерну мережу. Мережа складалася з трьох пристроїв: одного в Університеті Юти, одного в Станфордському науковому інституті та одного в Університеті Каліфорнії. Сьогодні ці пристрої вважаються першими хостингами у світі.
Скасування обмежень на інтернет-торгівлю призвело до значних і бажаних змін на рівні інтернет-мережі. Це сталося в 1991 році і створило потребу в веб-хостингу саме тому, що свобода користувача зросла. Це був поворотний момент в історії Інтернету, оскільки з тих пір він перебуває в безперервній метаморфозі і зростає з кожним днем.
Існує понад 1 мільярд веб-сайтів в інтернеті: блоги, комерційні сайти, презентаційні сайти, урядові сайти та багато інших, які всі сприяють комунікації між людьми та отримують вигоду від послуг веб-хостингу.
Таким чином, з міцними основами веб-хостингу, навіть у 2020 році, щоб мати функціональний сайт, ви повинні виконувати три основні умови:
- Мати веб-хостинг сервіс
- Мати домен в Інтернеті
- Створити веб-сайт.
II. Що таке веб-хостинг і навіщо він мені потрібен?

Веб-хостинг – це "земля", на якій ви будете будувати свій майбутній дім. Функціональний веб-сайт не може існувати без веб-хостингу, так само як будинок не може бути побудований без землі.
Веб-хостинг - це послуга, що надається спеціалізованими компаніями. Мета хостингу полягає в зберіганні та обробці даних, до яких можуть отримувати доступ користувачі через Інтернет з усіх куточків світу. В основному, користувач отримує доступ до текстів, фотографій та інших даних зі свого пристрою, чи то смартфон, стаціонарний комп'ютер чи ноутбук, за умови, що у них є підключення до Інтернету. Власник веб-сайту обирає, як взаємодіяти з користувачем, тим самим створюючи образ бренду.
Веб-хостинг, що пропонується спеціалізованими компаніями, купується у формі пакету. Я вже згадував про безкоштовний хостинг, який надається такими платформами, як WordPress або Blogspot, і сказав, що їх використання обмежене. Якщо ви хочете вести блог, щоб виразити свої ідеї, наприклад, спочатку це може бути відмінним варіантом, оскільки інвестиції мінімальні.
Те ж саме не можна сказати про більший проект, такий як інтернет-магазин або презентаційний сайт установи.
Отже, придбані хостингові пакети мають як визначальну характеристику, перш за все, обсяг пам'яті та швидкість обробки даних. Найчастіше це також визначає ціну хостингового пакету. А якщо ми заглибимося і врахуємо, що користувач веб-сайту бажає високої швидкості, наша рекомендація полягає в тому, що обсяг пам'яті має бути SSD. Це набагато швидше, ніж класичний носій інформації, який працює з магнітними обертальними дисками.
В той же час швидкість процесора, фізична пам'ять та кількість виділених процесів також мають значення, оскільки все це забезпечує користувачеві більш приємний та швидший досвід.
Обсяг пам'яті - повинен бути оцінений і узгоджений з метою сайту та кількістю користувачів, які будуть отримувати до нього доступ. Недостатній обсяг пам'яті може призвести до перерв у роботі сервісу.
Використання ресурсів - повинно бути визначено перед вибором пакета веб-хостингу. Сайт, який використовуватиме багато ресурсів, наприклад, інтернет-магазин, вимагає великої кількості паралельних процесів.
Технічна підтримка - це важливо. Рекомендуємо обирати послуги, які пропонують технічну допомогу 24 години на добу, 7 днів на тиждень.
III. Що таке власний домен?
Домен в основному є назвою вебсайту. Продовжуючи аналогію з "землею" у випадку веб-хостингу, домен є "адресою", де знаходиться земля і де ми прагнемо побудувати "будинок", тобто вміст вебсайту.
Найчастіше домен пов'язаний з діяльністю, що здійснюється онлайн, але це правило не завжди справедливе. google.com, наприклад, є доменним ім'ям найбільшої пошукової системи у світі. Ми знаємо, що Google є пошуковою системою через свою популярність, але саме ім'я цього не підказує.
Домен допомагає вам бути знайденим і визнаним. Коли користувач вводить ваш домен у рядок пошуку пошукової системи, ваш сайт буде запропоновано. Процес, що стоїть за цією дією, складний, невидимий і найчастіше зрозумілий лише спеціалістам у цій галузі та тим, хто цікавиться.
Доменне ім'я — це рядок символів, який корелює і відповідає одній або кільком IP-адресам, виділеним серверу з постійним з'єднанням.
IV. Що означає створювати контент для свого сайту?
Як я згадував вище, контент є "будинком", який ви будуєте на своїй "землі", веб-хостингу, за "адресою", встановленою вами, доменним ім'ям. І тільки тому, що це як "будинок", контент має бути гостинним, як хороший господар. Власник сайту та фахівці галузі вирішують, який тип контенту вони хочуть створити, щоб донести повідомлення проекту далі.
Практично, контент - це те, що хтось вирішив показати користувачу. Існує два аспекти, які потрібно згадати в цьому відношенні - контент - це те, що ви хочете, щоб користувач побачив, а дизайн - це структура інформації. Користувачі не цікавляться, як ви робите "прибирання", наприклад, їм хочеться почуватися комфортно у вашому "домі", бути належним чином обслугованими та знайти потрібну інформацію.
Щоб веб-сайт був приємним для користувача, він повинен мати не тільки добре структурований текст і описові зображення. Він також вимагає хорошого функціонування та оптимальної швидкості. Найбільш відома система управління контентом для сайту - це WordPress. Ця платформа значно спрощує як процес створення сайту в плані зовнішнього вигляду, так і функціональності. Її легко встановити та налаштувати, забезпечуючи простий шлях управління, який не вимагає поглиблених знань.
Його встановлення полегшує створення макета через різні теми, які можна налаштувати та адаптувати до вимог проєкту. Є тисячі модулів (плагінів) та додатків, які допомагають вам створити саме той сайт, який вам потрібен, будь то блог, інтернет-магазин, новинний сайт чи виставка продуктів.
V. Поглиблення

До цього часу ми обговорювали три основні опори, які роблять веб-сайт функціональним:
- Веб-хостинг
- Ім'я домену
- Зміст
Час поглибитися і заглянути за лаштунки, щоб зрозуміти якомога точніше, як працює веб-сайт.
Веб хостинг сервер — це комп'ютер, призначений для безперервної роботи протягом тривалого часу, іноді навіть кількох років. Він призначений для зберігання даних та виконання необхідних процесів для кількох користувачів одночасно. Сервери потребують спеціалізованих місць, званих центрами обробки даних, і значно потужніші за звичайні комп'ютери.
Дата-центри це спеціально обладнані приміщення для розміщення та забезпечення правильного функціонування серверів. Вони зазвичай обладнані кількома інтернет-з'єднаннями, системами охолодження та електропостачанням. Ці дата-центри потребують спеціальних умов, таких як низька, постійна температура та контрольована вологість, а наявність кількох інтернет-з'єднань, кількох систем охолодження та кількох електричних підключень називається резервуванням. У разі виходу з ладу одного інтернет-з'єднання, наприклад, є друге, яке приймає на себе функцію першого. Дата-центр розрізняє один веб-хостинг від іншого.
Сервери та дата-центри є фізичною частиною цілого екосистеми, апаратною частиною. Якщо ми поглянемо на програмне забезпечення, ми зрозуміємо, які процеси та послуги пропонуються та виконуються.
FTP означає протокол передачі файлів. Він дозволяє передавати дані з одного місця в інше. Це можна зробити за допомогою "клієнта" FTP, який є програмним забезпеченням, що виступає в ролі моста між комп'ютером і сервером, на який ми хочемо завантажити або завантажити файли. З'єднання захищено ім'ям користувача та паролем, які відповідають обліковому запису хостингу. Ця функція найчастіше використовується, коли на сайті відбуваються зміни – або оновлення контенту, або публікація нового сайту.
HTTP - це сервіс на рівні сервера, який обробляє запити користувачів. Потім він надає запитувану веб-сторінку користувачеві. Коли ми вводимо веб-адресу (ім'я домену/сайту) у рядок пошуку, створюється запит. Хостинг-сервер відповідає на запит, а браузер відображає отриману інформацію від веб-хостинг-сервера структурованим чином.
Поштовий сервер — це сервіс, який забезпечує спілкування через електронну пошту. Він дозволяє надсилати повідомлення на сервер і між поштовими серверами, використовуючи протокол, який називається SMTP (протокол простого пересилання пошти). Електронні повідомлення будуть отримані на MX-сервері (сервер обміну поштою) і потім завантажені на пристрій клієнта (ноутбук або смартфон) через протоколи POP3 або IMAP.
VI. Індексація сайту в пошукових системах
Google є найвідомішою пошуковою системою в інтернеті. Після того, як веб-сайт буде опублікований в інтернеті, "бот", у цьому випадку Googlebot, знаходить його, переходячи за посиланнями з інших вже індексованих сайтів. Цей робот в основному служить для розширення мережі інтернету та допомагає користувачеві знайти найбільш релевантну інформацію, яку вони шукають. Таким чином, наявність посилань на інші сайти дозволяє індексувати його швидше, краще та ефективніше.
Можливо, весь процес здається складним, але вам немає про що турбуватися. Є численні фахівці, які можуть допомогти вам створити потрібний веб-сайт. Починаючи з вибору домену та розробки образу вашого бренду, до адміністрування та впровадження сайту. Найголовніше, з нашої точки зору, це знати, що ви хочете, і бути готовим інвестувати ресурси та час у свій проект.
VII. Типи веб-хостингу та правильний вибір
- Безкоштовний хостинг: Підходить для дрібних проектів, таких як особисті блоги, проте обмежений у функціональності.
- Спільний хостинг: Економічний і підходящий для сайтів з помірним трафіком.
- VPS хостинг: Ідеальний для складних проектів або сайтів з інтенсивним трафіком.
- Виділений хостинг: Забезпечує високу продуктивність, рекомендований для великих компаній і кастомізованих застосунків.
- Хостинг у хмарі: Масштабований, пропонуючи гнучкість і резервування через використання кількох підключених серверів.
VIII. Важливість кібербезпеки
Кібернетична безпека є необхідною для захисту даних та користувачів. Використання сертифікатів SSL, постійне оновлення програмного забезпечення, впровадження брандмауерів та моніторинг трафіку допомагають запобігти кібератакам. Регулярні резервні копії являють собою додаткову лінію захисту.
IX. Резервне копіювання та відновлення для сайтів
Регулярні резервні копії є життєво важливими для запобігання втраті даних. Сучасний веб-хостинг включає автоматизовані рішення для щоденних резервних копій, які дозволяють швидке відновлення у випадку технічної помилки або кібератаки. Рекомендується зберігати копії даних також у зовнішніх місцях для додаткової безпеки.